Mrežni (grid connected) FN sustavi

Smanjite trošak električne energije u vašoj kući ili poduzeću instaliranjem sunčane (fotonaponske) elektrane za vlastitu potrošnju, odnosno samoopskrbu, uz mogućnost sufinanciranja sredstvima europskih i hrvatskih fondova za obnovljive izvore energije i energetsku učinkovitost.

Sunčana elektrana je spojena na vašu instalaciju, u paralelnom radu s mrežom. Proizvedenu energiju koristite za vlastite potrebe, a eventualni višak električne energije isporučujete u mrežu odabranom opskrbljivaču. Ukoliko vam je potrebna dodatna električna energija (primjerice noću), preuzimate je iz javne distribucijske mreže preko istog obračunskog mjernog mjesta.

Korištenjem električne energije iz vlastite elektrane, smanjujete količine električne energije preuzete iz javne distribucijske mreže i s time povezane troškove. Na kraju svakog mjeseca, izvršit će se obračun energije preuzete iz mreže i viška energije isporučene u mrežu. Kod obračuna potrošnje električne energije, kao i naknade za korištenje mreže te naknade za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju, uzima se u obzir samo količina električne energije koja predstavlja razliku između preuzete i isporučene električne energije u pojedinoj tarifi (Net Metering). A, ukoliko ste isporučili u mrežu više enegije nego što je preuzeto, višak će biti otkupljen po 80% kupovne cijene električne energije.

Sunčane elektrane na postojećim građevima prema Pravilniku o jednostavnim građevinama i radovima spadaju u jednostavne radove te za njihovu gradnju nije potrebna građevinska dozvola, već se radovi izvode na temelju glavnog projekta i suglasnosti HEP Operatora distribucijskog sustava (HEP ODS).

Postupak je vrlo jednostavan. Sve što trebate napraviti je dostaviti godišnji utrošak električne energije s priključnom snagom i podatke o raspoloživim površinama za montažu fotonaponskih modula, kako bismo mogli proračunati odgovarajuću snagu sunčane elektrane te izraditi glavni projekt.

Ukoliko je riječ o kućanstvu, na temelju glavnog projekta od HEP-ODS-a se zatraži obavijest o mogućnosti priključenja. Na temelju obavijesti pristupa se gradnji, nakon čega se sklapa ugovor o korištenju mreže i ugovor o opskrbi (tj otkupu viška proizvedene enegije isporučene u mrežu). Po okončanju procedure HEP-ODS vam izdaje Dozvolu za trajni pogon.

Ukoliko je riječ o poduzetništvu, procedure je nešto drugačija, umjesto obavijesti o mogućnosti priključenja izdaje se elektroenergetska suglasnost (EES), a prije izdavanja Dozvole za trajni pogon potrebno je dodatno obaviti pokusni rad elektrane s mjerenjem kvalitete električne energije.

Sukladno važećim zakonima i propisima, projektiranje ste dužni povjeriti ovlaštenom projektantu, a izgradnju ovlaštenom izvođaču. SOLAR PROJEKT kao ovlašteni projektant i izvođač nudi vam rješenje po sistemu “ključ u ruke”.

Ukoliko imate visoke račune za električnu energiju kontaktirajte nas bez obaveza kako bismo Vam na vašem konkretnom primjeru objasnili što možemo učiniti za Vas.

Zatražite BESPLATNU energetsku bilancu i ponudu za vašu mrežnu elektranu

Besplatna simulacija i ponuda uključuje:

  • Proračun instalirane snage elektrane
  • Simulaciju energetske isplativosti
  • Informativnu ponudu

Sve što trebate je poslati nam Vaše račune za električnu energiju kroz godinu dana i tlocrtnu skicu vašeg krova.

KROZ INVESTICIJU DANAS, NASTAJE PROFIT SUTRA, A GARANCIJA VAM JE SUNCE!!!

Upitnik za postavljanje mrežnog solarnog FN sustava

Upitnik

Dimenzije i orijentiranost krova:

shadow

Centar za postavke privatnosti

Koristimo kolačiće

Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisnickog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja.

Što je kolačić?
Kolačić je informacija spremljena na Vaše racunalo od strane web stranice koju posjetite. Kolačići obicno spremaju Vaše postavke, postavke za web stranicu, kao što su preferirani jezik ili adresa. Kasnije, kada opet otvorite istu web stranicu internetski preglednik šalje natrag kolačiće koji pripadaju toj stranici. Ovo omogucava stranici da prikaže informacije prilagodene Vašim potrebama.
Kolačići mogu spremati širok raspon informacija. Ipak, sve informacije mogu biti spremljene jedino ako Vi to omogucite – web stranice ne mogu dobiti pristup informacijama koji im niste omogucili i ne mogu pristupiti drugim datotekama na Vašem racunalu. Zadane aktivnosti spremanja i slanja kolačića Vama nisu vidljive. Ipak, možete promijeniti postavke internetskog preglednika tako da sami odaberete hocete li odobriti spremanje kolačića, da automatski pri zatvaranju internetskog preglednika obrišete spremljene kolačiće i slicno.

Kako onemoguciti kolačiće?
Iskljucivanjem kolačića odlucujete da li hocete dopustiti pohranjivanje kolačića na vašem racunalu. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u postavkama vašeg internetskog preglednika.
Ako onemogucite kolačiće, necete moci koristiti neke od funkcionalnosti na našim web stranicama.

Kakve kolačiće koriste naše stranice i zašto?
Naše stranice koristi kolačiće s primarnim ciljem kako bi naše web stranice vam omogucile bolje korisnicko iskustvo. Kolačići se koriste za pamcenje korisnickih podataka i postavki.

Kakvi još kolačići postoje na našim stranicama?
Postoji nekoliko vanjskih servisa koji korisniku spremaju limitirane kolačiće. Ovi kolačići postavljeni su za normalno funkcioniranje odredenih mogucnosti koje korisnicima olakšavaju pristup sadržaju. Trenutno omogucujemo kolačiće društvenih mreža (Facebook), servisa za mjerenje posjecenosti (Google Analytics i Gemius Audience) te oglašivackih mreža poput Google AdSensea.

Dodatne informacije
Trenutno postoji nekoliko web-stranica za iskljucivanje pohranjivanja kolačića za razlicite servise. Više informacija možete saznati na sljedecim poveznicama:
http://www.allaboutcookies.org/
http://www.youronlinechoices.eu/
http://www.aboutads.info/choices/